Jak wynająć mieszkanie w trzy dni

Kto choć raz próbował wynająć mieszkanie ten wie, że to nie takie proste. Potencjalni najemcy oczekują wiele za niewiele (zupełnie odwrotnie niż wynajmujący). Wszyscy chcą mieszkać w centrum, blisko zieleni, koniecznie obok metra (ci akurat z Warszawy), z pięknym widokiem  i najlepiej z dala od zgiełku miasta itd. itp. Lista oczekiwań jest długa a budżet zazwyczaj niewspółmierny do oczekiwań. O ile na otoczenie, lokalizację swej nieruchomości nie zawsze masz wpływ to już na to co jest w środku możemy mieć duży. Co zrobić aby nasze mieszkanie wynajęło się szybko, w ogóle lub za większe pieniądze?
Oto kilka pomysłów.1. Odgrać mieszkanie
Za dużo rzeczy zabiera przestrzeń. Sprawia, że nawet duże mieszkanie staje się mniejsze. Wynieś do piwnicy, sąsiadów, garażu wszystko co zagraca mieszkanie.

2. Posprzątaj
Nikt nie lubi bałaganu, sterty prasowania, porozrzucanych rzeczy, brudnych naczyń, prania itp.  

3. Kup nowe meble
Jeśli jest taka potrzeba kup nowe meble. Nie musi być to nie wiadomo co. Popularne meble z Ikea dadzą radę. Większość nie szuka mieszkań z PRL-u. Znalezienie fana stylistyki tamtego okresu graniczy z cudem. Lepiej z ikea niż z prl (takie wpisy znajdywałam u poszukujących).

4. Pozbądź się rodziny
Oczywiście nie na zawsze ale tylko na czas pokazywania mieszkania. Im więcej osób w mieszkaniu tym mniej miejsca i więcej zamieszana. 

5. Odśwież mieszkanie
Przemaluj na jasny kolor. Jasne mieszkanie wydaje się większe i czystsze.

7. Nie wynajmuj za tyle co Goździkowa 
Pamiętaj rzecz (w tym przypadku wynajem mieszkania) jest tyle warta, ile ktoś chce za nią zapłacić. Ustalając cenę weź pod uwagę inne podobne mieszkania ale też nie bazuj wyłącznie na tych danych. Zdarza się, że identyczne mieszkania w tym samym bloku wynajmują się za zupełnie inne pieniądze. 

8. Zrób ładne zdjęcia
Już na etapie oglądania zdjęć potencjalny wynajmujący podejmuje pierwsze decyzje.